SZALUNKI

Płyty systemu Tekko mają wysokość 120 i 90 cm. Zróżnicowane szerokości płyt umożliwiają dopasowanie deskowania w module 15cm. Łączenie płyt następuje poprzez jednoczęściowe łączniki zaciskowe.

Profile skrajne i żebra pośrednie mają otwory rozmieszczone co 5cm, tak więc można płyty łączyć pomiędzy sobą z przesunięciami na wysokości i szerokości równinymi wielokrotności modułu rozmieszenia otworów.

Poszycie płyt składa się ze sklejki, obustronnie laminowanej i wodoodpornej. Jest ono zabezpieczone na obwodzie przez ocynkowany profil krawędziowy płyty.

Możliwa jest wymiana poszycia. Dzięki wymiarom płyt system Tekko można dopasować do każdego przypadku budowlanego i stosować uniwersalnie na każdej budowie.

Największe płyty 90 x 120 cm ważą tylko 32,7 kg. Pozwala to na ich przenoszenie i montaż dokonywane przez jedną osobę, bez użycia żurawia.

Pomimo niewielkiego ciężaru, dopuszczalne parcie betonu na płyty wynosi 40 kN/m².

Stosując elementy wyposażenia podstawowego systemi i dokładnie je dopasowując osiąga się duże oszczędności czasu i ponoszonych kosztów i porównaniu ze stosowaniem tradycyjnego deskowania drewnianego.

Elementy wyposażenia dodatkowego rozszerzają zakres możliwości stosowania deskowania.