PODPORY

EUROPLUSnew: Innowacyjne podpory z rur stalowych

Podpory z rur stalowych EUROPLUS®new są dostępne w pięciu długościach w każdej z klas 20 i 30 kN. Ich długość można regulować odpowiednio do maks. 5,50 m lub 4,00 m.

Cechą wyróżniającą podpory EUROPLUSnew jest opatentowany mechanizm szybkiego opuszczania umożliwiający dwa razy szybsze opuszczanie w porównaniu z tradycyjnymi podporami. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez niemiecki Instytut Gospodarowania Czasem i Doradztwa Gospodarczego (IZB). Dzięki temu Firma Harsco ustanawia kamień milowy w projektowaniu podpór.

Pomysłowy mechanizm szybkiego opuszczania

Wystarczy jedno uderzenie młotkiem, aby opuścić podporę EUROPLUSnew o ok. 3 mm i pokonać szybko i łatwo pierwszy punkt krytyczny podczas demontażu szalunków – nawet pod największymi obciążeniami. Późniejsze opuszczanie po gwincie jest też bardzo proste. Dzięki EUROPLUSnewmęczące, czasochłonne i kosztowne wybijanie podpór należy do przeszłości.

EUROPLUSnew w skrócie

Wyjątkowo staranne wykonanie zapewnia bezproblemowe i niezawodne działanie podpory EUROPLUSnew przez cały okres użytkowania.

  • Dwukrotnie szybsze opuszczanie w porównaniu z konwencjonalnymi podporami z gwintowanymi nakrętkami dzięki wykorzystaniu mechanizmu szybkiego opuszczania
  • Najdłuższy możliwy okres użytkowania dzięki bezszwowej galwanizacji na gorąco, zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej
  • Szybsza regulacja długości przedłużania dzięki laserowej numeracji otworów na kołki
  • Łatwe rozróżnianie nośności ram dzięki wykorzystaniu oznakowanych na kolorowo gwintowanych przeciwnakrętek
  • Najbezpieczniejsze użycie na miejscu budowy dzięki 10 cm zabezpieczeniom przeciwzmiażdżeniowym, jak również zabezpieczeniom przed przypadkowym puszczeniem